İtalyan mutfağının Türkiye’deki en popüler temsilcilerinden biri olan Sbarro®, sunduğu lezzet çeşitliliği ve malzeme kalitesi ile en sık tercih edilen fast food zincirlerinden biri olmayı sürdürüyor. Markanın Master Franchise yetkisine sahip olan TAB Gıda, Türkiye genelinde Sbarro® franchise işletmesi açmak isteyen girişimcilerle süreci yönetiyor. Sbarro® franchise koşulları yerine getirildiğinde ve TAB Gıda franchise sisteminin gereklilikleri karşılandığında girişimciler işletmelerini açtıkları lokasyonda İtalyan mutfağının prestijli temsilcileri olabiliyorlar. Sbarro® franchise almak isteyen girişimcilerin öncelikle TAB Gıda yetkililerinin inceleyecekleri ön başvuru formunu eksiksiz doldurması gerekiyor. Ön başvuru formunda Sbarro® franchise için gerekli yeterlilikleri karşıladığı sonucuna varılan girişimcilerle marka yetkilileri iletişime geçerek süreci yönetiyor.

Sbarro® Franchise Başvurusu Nasıl Yapılır?

İtalyan lezzetleri ile geniş bir menüyü hedef kitleyle buluşturarak başarıyla işleyen bir sistemin parçası olmak isteyen yatırımcılar, Sbarro® resmi internet sayfasında yer alan franchise ön başvuru formunu doldurabiliyor. TAB Gıda franchise sisteminin kriterlerini karşılayan yatırımcılar formu eksiksiz ve hatasız doldurduklarında TAB Gıda yetkilileri başvuru formunu değerlendiriyor ve değerlendirme sonucu olumlu olduğu takdirde yatırımcılarla detaylı görüşme süreçleri başlatılıyor. TAB Gıda tarafından düzenlenen eğitimlere katılım sağlanmasının ardından girişimci Sbarro® restoranı işletme hakkına sahip olabiliyor.

Sbarro® Franchise Koşulları

Sbarro® franchise yatırım maliyeti 250.000 USD +KDV’den başlıyor ve bu maliyet bulunan işletmenin lokasyonu ve alanı doğrultusunda değişiklik gösterebiliyor. Yatırım başlangıç maliyetine ek olarak yatırımcıların aylık royalty fee ödemesi de gerekiyor. Royalty fee için belirlenen tutar ise aylık net cironun %13’üdür.

Sbarro® franchise almak isteyen yatırımcıların başarılı bir kariyere ve girişimci bir ruha sahip olmalarını bekleyen TAB Gıda Sbarro® franchise için belirli fiziksel koşullar da belirlemiş durumda. Sbarro® franchise açmak için bulunacak mekânların işlek caddelerde yer alması, binaların zemin katında minimum 110 m2 ve toplamda minimum 280 m2 kapalı alana sahip olması gerekiyor. Ön cephe genişliği için ise minimum 6.5 metre kriteri aranıyor.

Tüm bu koşulları yerine getiren girişimciler Sbarro® franchise işletmesi sahibi olarak prestijli bir iş kurma ve markanın hali hazırda çok başarılı şekilde işleyen sistemine dahil olma fırsatı yakalıyor.


Sbarro® Franchising Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1. Sbarro® Türkiye Franchise Nasıl Alınır?

Sbarro® Türkiye franchise verme yetkisi Master Franchise unvanına sahip TAB Gıda’dadır. TAB Gıda Sbarro® franchise sürecinde yatırımcıların gerek finansal yeterlilik kriterlerini gerekse restoran olarak kullanılacak mekân özelliklerine uygun yer seçimi gerekliliklerini karşılamaları şartlarını koymaktadır. Sbarro® franchise almak isteyen girişimcilerin öncelikle ön başvuru formunu eksiksiz ve hatasız doldurmaları gerekir. Ön başvuru süreci tamamlandığında TAB Gıda franchise süreci başlatılır.

2. Sbarro® Franchise Bedeli Ne Kadar?

Sbarro® Franchise yatırım bedeli 400.000 USD+KDV’den başlamaktadır. Yatırım bedeline ek olarak aylık net ciro üzerinden %13 royalty fee bedeli alınmaktadır.

3. Sbarro® Franchise Süresi Ne Kadar?

TAB Gıda tarafından Sub franchisee’lere verilen Sbarro® franchise süresi 10 yıldır.

4. Sbarro® Franchise Fiziksel Koşullar Nelerdir?

TAB Gıda Sbarro® franchise koşulları içerisinde restoran olarak kullanılacak alanın fiziksel şartlarının karşılanması gerektiği de yer almaktadır. TAB Gıda yetkilileri Sbarro® restoran yatırımcılığı yapmak isteyen girişimcilerin bulduğu mekânların Sbarro® franchise fiziksel koşullar listesindeki maddeleri karşılayıp karşılamadığını değerlendirir ve uygunluk söz konusu olduğunda kiralamayı yaparlar. Sbarro® franchise işletmesi için gerekli fiziksel koşullar binaların giriş katında minimum 110 m2 alana sahip, toplam alanı ise minimum 280 m2 olan, ön cephe genişliği en az 6.5 metre ve her kat için tavan yükseklikleri minimum 2.90 metre olan yerlerin bulunmasını gerektirir.

5. Sbarro® Franchising Verilen Şehirler

Sbarro® franchise şartları karşılandığı takdirde Türkiye’nin birçok ilinde Sbarro® restoran yatırımcılığı yapılabilmektedir. Sbarro® İstanbul franchise talepleri her daim yüksek olmakla birlikte restoranın sunduğu kalite ve lezzet çeşitliliği Sbarro® İzmir franchise, Sbarro® Ankara franchise ve Sbarro® Elazığ franchise gibi farklı şehirlerin taleplerini de artırmaktadır.

Türkiye’nin dört bir yanında giderek artan ve yatırımcılarına yüksek kârlılık sunan iş fikirleri arasında yer alan Sbarro® franchising, TAB Gıda güvencesiyle yatırımcılarıyla buluşuyor.

 

Sorularınız:

Bilgi ve başvurularınız için Sbarro® Türkiye web sitesini inceleyebilir,  (0212) 310 66 00 numaralı telefondan ulaşabilir ya da  franchise@tabgida.com.tr mail adresinden bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımızla,
TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

TAB Gıda Franchise | Sbarro Franchise | TAB Food Investments (TFI) Sbarro

FRANCHISING ÖN BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ